![Κόβω, ράβω, δημιουργώ](https://www.socialdynamo.gr/wp-content/uploads/2023/10/Logos-21.jpg)
Ο Σύλλογος για τη διάσωση της παραδοσιακής χειροτεχνίας αφορά διάδοση των τεχνικών και χειροτεχνιών που για χιλιάδες χρόνια μεταδίδονται από γενιά σε γενιά, επιδιώκοντας να μην σπάσει η αλυσίδα των γνώσεων για τις επόμενες γενιές. Αριθμεί πάνω από 320 μέλη που συμμετέχουν στις δράσεις και παρακολουθούν τα εκπαιδευτικά τμήματα του εργαστηρίου (υφαντική-αργαλειός, πλέξιμο, βελονάκι, ραπτική κα).
Περισσότερα: https://www.koptikiraptiki.gr/